Cowell med ny frisk
Simon Cowell hopper av det populære programmet «American Idol» for å bringe programmet «X Factor» til amerikanske TV-skjermer. Cowell har jobbet seg opp til å bli en av de mektigste TV-profilene i verden med sine realitykonsepter, og nå skal han bygge opp «X Factor» over dammen, melder nettstedet Talk Entertainment. Han bekrefter at han skal lage en amerikansk versjon av TV-konkurransen for kanalen Fox i løpet av 2011.
Cowell (50) har slått seg opp som frontfigur og jurymedlem i «American Idol», og i seks år har hans satiriske og ofte ganske slemme kommentarer trukket amerikanere til skjermen.
Nå er han klar for både produsentstolen og dommerpanelet når «X Factor» skal få sendetid i USA.
Cowell var til stede under en presselansering i regi av Fox, og uttalte da at han tror «American Idol» vil klare seg fint uten ham når kontrakten hans går ut i mai 2010.
Niende sesong av «American Idol» starter i USA denne uken, med Cowell, Randy Jackson, Kara DioGuardi og Ellen DeGeneres i dommerpanelet. Den tidligere dommeren Paula Abdul sluttet i sommer etter tumulter rundt fornyelser av kontrakten hennes. Cowell hinter nå om at Abdul kan komme til å dukke opp i amerikanske «X Factor». - Jeg forguder Paula. Uansett hva som skjer vil jeg nok på en eller annen måte jobbe med henne igjen. Jeg savner henne, sier han.
Les alt om Simon Cowell! Kommentarer fra brukereIngen har lagt igjen kommentar til denne artikkelen - bli den første! På forsiden nå!
|






