Presidentkandidat Wyclef Jean møter motbør
Wyclef Jeans barndomsvenn Pras kritiseres hans forsøk på å bli president i hjemlandet Haiti. Ifølge den svenske avisa Expressen anklager han Wyclef for å mangle tydelige mål og en plan for gjenoppbyggingen etter jordskjelvkatastrofen.
- Akkurat nå bor 1,2 millioner mennesker i telt i Haiti. Hvordan skal man gå videre med dette nå, spør Pras.
Pras og Wyclef Jean har kjent hverandre siden de var barn og spilt sammen i Fugees. Men Pras støtter ikke Wyclefs kandidatur. I stedet planlegger han å støtte motstanderen Michel «Sweet Micky» Martelly, som han mener er en mer passende presidentkandidat.
Tidligere har også skuespilleren Sean Penn satt spørsmålstegn ved Wyclef Jeans presidentambisjoner.
- Jeg er veldig mistenksom til dem, ganske enkelt fordi han som ambassadør stort sett har vært helt taus. For oss som har vært i Haiti har han vært ikke-eksisterende, sa Penn i et intervju med TV-kanalen CNN.
Les alt om Sean Penn! Kommentarer fra brukereIngen har lagt igjen kommentar til denne artikkelen - bli den første! På forsiden nå!
|






