Scarlett vil bli kvinnelig gladiator
Den amerikanske skuespilleren Scarlett Johansson skal prøve seg som «gladiatrix», eller kvinnelig gladiator, fra rundt 200 år før Kristus. Hun har skrevet kontrakt om å medvirke i en film kalt «The Amazon Warrior» der hun skal spille en slik rolle, men selv om hun har takket ja, virker hun litt spent på jobben.
- Jeg tror jeg skal spille en gladiatrix. Disse filmkarene er helt ville etter slike. Men passer jeg til karakteren? Jeg er en dansk jødisk jente fra New York, sier hun litt betenkt.
Men hun tror likevel at hun har lært seg ett og annet opp gjennom filmkarrieren som gjør henne egnet til rollen.
- Jeg har drevet med våpentrening. Jeg har avfyrt alle slags skytevåpen, 9 mm semiautomatisk, maskinpistoler, hagler. Jeg har hoppet ned fra 20 meter høye bygninger og jeg lærte å ri i «Hestehviskeren», sier hun i et intervju med den britiske avisa The Daily Telegraph.
- Men jeg har aldri spilt en ordentlig actionrolle. Jeg venter vel fortsatt på mitt Cirque du Soleil-øyeblikk. Det skal bli gøy.
Les alt om Scarlett Johansson! Kommentarer fra brukereIngen har lagt igjen kommentar til denne artikkelen - bli den første! På forsiden nå!
|






