Prins Harry får ikke feste - eller krige
Britenes partyprins Harry blir nektet å gå på nattklubber og feste. Det har vakt reaksjoner at prinsen, som også er offiser i hæren, drikker seg kanon på byen mens regimentskameratene kan komme under ild i Irak. For prins Harry fikk nemlig tidligere i uken vite at han ikke får dra i krigen heller: Fem dager før han skulle fløyet til Basra, fikk Harry nemlig beskjed om at han likevel ikke fikk dra fordi det var kommet trusler som ville gjøre tjenestegjøringen hans i Irak til «en uakseptabel risiko» - også for mennene rundt ham.
Prins Harry, som tjenestegjør i Blues and Royals-regimentet, har tidligere fått slemme presseoppslag for sine herjinger på nattklubbene i London. Nå har kongelige og militære rådgivere tatt ham for seg. De frykter nemlig hvor ille det vil se ut dersom prinsen blir fotografert i vill fest samtidig som en av hans soldatkolleger skulle bli drept i Irak.
- Han er blitt gjort fullstendig klar over at disse fyllenettene ute er helt uaktuelt for ham. Harry aksepterer fullt ut at det vil se ille ut dersom han er ute og har det gøy mens andre risikerer livet, sier en kilde til The Sun.
Det kan bli snakk om hele seks måneders festforbud. Så lenge skal nemlig Blues and Royals være utplassert i Irak.
Og ikke nok med det: Ikke bare nektes prins Harry festlivet så vel som aktiv tjenestegjøring ved fronten - nå vil han måtte passe på bestemoren sin, dronning Elizabeth II, i stedet. For kilder i den britiske hæren avslører nemlig at han antagelig vil bli overflyttet til seremoniell tjeneste hos Husholdkavaleriet, som Blues and Royals er en del av. Da må han ri rundt Buckingham Palace med fjær på hjelmen i stedet.
Les alt om Prins Harry! Kommentarer fra brukereIngen har lagt igjen kommentar til denne artikkelen - bli den første! På forsiden nå!
|






