Penélope Cruz gikk til sengs med Oscar
Penélope Cruz sover med sin Oscar-statuett. Den spanske stjernen fikk prisen for beste kvinnelige birolle for sitt spill i «Vicky Christina Barcelona» på søndag - og var så henrykt at hun tok med seg den berømte gylne statuetten til sengs.
- Da de ga den til meg gråt jeg i 20 minutter. Jeg kunne ikke se på den - er det sant, eller bare en eller annen ting vennene mine hadde gitt til meg? Denne morgenen våknet jeg opp med den samme følelsen. Men hadde lagt Oscar-statuetten i sengen min, på den andre puta, jeg så dit - og der lå den!, fortalte Penelope til den amerikanske TV-programlederen Oprah Winfrey.
Penelopes venner og familie hadde alle skrevet bokstaven «P» på pannen for å vise henne støtte under utdelingen.
- Jeg vokste opp på et sted som heter Alcobendas, der dette ikke var en veldig realistisk drøm, sa Cruz i sin takketale.
Borgermesteren i hennes hjemby, en forstad til Madrid, har nå sagt at han kommer til å kalle opp en gate etter henne.
Penélope Cruz, som er den første spanske kvinnelige Oscar-vinneren, feiret prisen med å feste til halv seks på morgenkvisten.
Med denne prisen følger Cruz i fotsporene til sin kjæreste Javier Bedem, som i fjor ble den første spanske mannlige Oscar-vinneren.
Javier Bedem var ikke til stede under Oscar-utdelingen på søndag fordi han drev med innspillingen av sin nye film «Beautiful».
sover med sin Oscar-statuett. Den spanske stjernen fikk prisen for beste kvinnelige birolle for sitt spill i «Vicky Christina Barcelona» på søndag og var så henrykt at hun tok med seg den berømte gylne statuetten til sengs. Foto: AP
Les alt om Oprah Winfrey og Penélope Cruz! Kommentarer fra brukereIngen har lagt igjen kommentar til denne artikkelen - bli den første! På forsiden nå!
|






