Sir Paul brast i gråt
Sir Paul McCartney kan ikke holde tårene tilbake når han hører Beach Boys-sangen «God Only Knows» som hans venn Brian Wilson har skrevet. Den 65 år gamle Beatles-legenden kom med innrømmelsen da han spilte plater på radio for å feire BBC-kanalen Radio 1 sitt 40-årsjubileum.
- «God Only Knows» er en av de få sangene som får meg til å gråte hver gang jeg hører den. Det er jo bare en kjærlighetssang, men den er briljant utført. Den viser hvilket geni Brian er.
- Jeg har faktisk fremført den sammen med ham og jeg må innrømme at jeg brøt sammen under lydprøven. Det var bare for mye å stå der og synge den sangen som knekker meg, å gjøre det sammen med Brian, sa McCartney.
I løpet av sitt timelange program, spilte Sir Paul et utvalg av sine favorittsanger, inkludert The Guillemots sin «Little Bear», Elvis Presleys «Heartbreak Hotel» og Beatles-klassikeren «Hey Jude».
Som en del av radiokanalens fødselsdagsfest, vil Blondie-vokalisten Debbie Harry, Oasis-medlemmet Noel Gallagher og Gwen Stefani også være radioverter for sine egne programmer i serien som er kalt «Legends».
Kommentarer fra brukereIngen har lagt igjen kommentar til denne artikkelen - bli den første! På forsiden nå!
|






