Mills gir vegetarmat til feilernærte i Bronx
Ekskona til Paul McCartney, Heather Mills, gir vegetarmat til en verdi av 1 million dollar til barn som bor i New York-bydelen Bronx. Det er Daily News som bringer nyheten om at den kontroversielle eksmodellen, som har prydet forsider verden over på grunn av en mye omtalt skilsmisse, nå slår et slag for feilernærte i Bronx.
Ved siden av sin bakgrunn som modell og sitt ekteskap med Paul McCartney, er Mills nemlig også kjent som dyrevernaktivist og en varm forkjemper for vegetarmat. Hun har i mange år samarbeidet med den kjente dyrevernorganisasjonen PETA.
Og nå skal hun donere sunn vegetarmat til barn som bor i Bronx; et område hvor flere barn er feilernært og hvor mange familier sliter med fedme og diabetes som følge av et usunt kosthold, ifølge organisasjonen Alliance for Children.
Mills skal selv delta i kampanjen og dele ut mat førstkommende lørdag i Bronx, og hun vil også motta et spesielt diplom for sin innsats.
Les alt om Heather Mills og Paul McCartney! Kommentarer fra brukereIngen har lagt igjen kommentar til denne artikkelen - bli den første! På forsiden nå!
|





