Leo drakk med leiesoldater

(22.01.2007, sist oppdatert 22.01.2007) Utskrift  Del på Facebook

Leonardo DiCaprio lærte seg riktig aksent for sin nye film «Blood Diamond» gjennom å drikke i lag med leiesoldater nattetid.

Amerikanske Leo hadde prøvd å få til den rette sørafrikanske aksenten på engelsken sin før innspillingen begynte. Men da han ankom Afrika innså Leo at han hørtes mer ut som australske Crocodile Dundee.

 

Løsningen ble å hyre inn en språklærer på rappen - og at Leo gikk på byen og oppsøkte sørafrikanske leiesoldater.

 

- Jeg hørte historiene deres, tilbragte så mye tid med dem som mulig. Jeg kjøpte drinker sammen med dem, og fikk dem fulle. Jeg prøvde å få ut av dem noen av deres personlige opplevelser og sette det inn i min rolleskikkelse, sier Leonardo DiCaprio til australske Daily Telegraph.

 

I «Blood Diamond» spiller han den desillusjonerte soldaten Danny Archer fra Zimbabwe, som går fra å være leiesoldat til å bli diamantsmugler. Allerede har Leo fått en Golden Globe-nominasjon for sin innsats, selv om prisen gikk til en annen skuespiller - men også det for et drama lagt til Afrika: Forest Whitaker i «The Last King of Scotland», om Idi Amin og Uganda.

(©NTB)

 

 


Les alt om Leonardo DiCaprio!


Kommentarer fra brukere


Ingen har lagt igjen kommentar til denne artikkelen - bli den første!
Ditt navn      Din e-postadresse (valgfritt)
Din kommentar (HTML-tagger fjernes)

På forsiden nå!

Pattinson må ha hund til selskap

Pattinson må ha hund til selskap. Foto: © Away! / PR PhotosRobert Pattinson skaffet seg nylig en hund for å ha som selskap på filminnspillinger - fordi vennene hans ikke gidder å bli med.

Les hele saken

   

Russell i Noahs ark?

Russell i Noahs ark?. Foto: © Insidefoto / PR PhotosEtter at regissør Darren Aronofsky gjorde unna ballettverdenen med «Black Swan», jakter han nå på hovedpersonen i sitt kommende bibeldrama - «Noah».

Les hele saken







 
Req.time: 0.064 sec - 255 pageviews