Travolta sparkes fra Dallas-filmen
Etter å ha blitt promotert som J.R. Ewing i den kommende «Dallas»-filmen i to år, har John Travolta mistet hovedrollen. Det skal være Ben Stiller som erstatter Travolta. «Grease»-stjernen hadde rollen inntil omtrent to uker siden, skriver New York Post.
Talsmenn for Stiller nekter for at han har fått rollen.
- John fikk et sjusifret beløp som «gave» for å sikre en stille avskjed. Han hadde også fem fra sin familie som skulle være med i filmen, men de skal også være droppet, sier en kilde til avisens nettutgave.
- Han skal ikke spille i filmen. Filmskaperne har tatt prosjektet i en annen retning. Jeg vet ikke om noen «gave», og jeg tror ikke på dette med familien hans heller, sier en venn av Travolta.
Hans offisielle talsmenn har avslått å uttale seg.
Dette skal være det foreløpig siste kapittelet i «Dallas»-sagaen. I fjor ble Shirley MacLaine, Luke Wilson og Jennifer Lopez droppet fra filmen. Dessuten ble regissør Robert Luketic byttet ut med Gurinder Chadha, som tidligere har laget «Bend It Like Beckham».
Budsjettet skal også ha blitt kuttet fra 65 millioner dollar, rundt 360 millioner kroner, til et «mye lavere beløp».
Ryktene skal ha det til at «Dallas», hvis den blir gjennomført, vil bli en komisk bakomfilm i stedet for de opprinnelige planene med å lage et klassisk drama.
Talsmenn for 20th Century Fox har også avslått å kommentere saken.
Kommentarer fra brukereIngen har lagt igjen kommentar til denne artikkelen - bli den første! På forsiden nå!
|





