Harrison Ford blir cowboy på ny
Allerede før Harrison Fords nyeste film «Cowboys & Aliens» har hatt premiere, er det klart for en ny cowboyrolle for veteranen. Ford skal spille den aldrende Wyatt Earp i filmatiseringen av Max Allan Collins‘ roman «Black Hats», melder Huffington Post.
I filmen er den gamle lovmannen, kjent for duellen i Tombstone i 1881, blitt privatdetektiv og filmkonsulent i Los Angeles. Når han finner ut at hans avdøde venn og kampfelle Doc Holliday har en sønn som er havnet i klammeri med Al Capone i forbudstidens New York, er det duket for et oppgjør.
Oppgjøret blir mellom seksløpere og maskinpistoler, og kan bli blodig - siden manus skrives av Kurt Johnstad, som førte voldsorgien «300» og den kommende oppfølgeren «300: The Battle of Artemisia» i pennen.
Collins utgav «Black Hats» under pseudonymet Patrick Culhane i 2007. Han skrev i sin tid tegneserieromanen «Road to Perdition», som i 2002 ble filmatisert med Tom Hanks, Paul Newman og Jude Law på rollelisten.
Kommentarer fra brukereIngen har lagt igjen kommentar til denne artikkelen - bli den første! På forsiden nå!
|






