McGregor: - Polanski ber om mye
Den skotske skuespilleren Ewan McGregor innrømmer at Roman Polanski er en mann som ikke gir seg før han får det som han vil. McGregor, som spiller i Polanskis siste film «Ghostwriter», forteller nå om sitt forhold til regissøren.
Han sier om Polanski: - Han ber om mye. Han vet akkurat hva han driver med. Og selv om han selv har vært skuespiller, gjør det ham ikke mer forståelsesfull. Tvert imot: Fordi han vet hvordan ting fungerer, ber han om mer.
- Han er en regissør med hele hjertet og hele sjelen involvert. Det er hans film. Vi spiller bare en liten rolle i den. Han har alt i sin hule hånd.
McGregor forteller også at han føler med Polanskis barn. Polanski er for tiden i husarrest i Sveits etter at han i fjor høst ble pågrepet for et seksuelt overgrep mot en 13 år gammel jente i USA i 1978. Amerikanske myndigheter vil ha ham utlevert.
Skuespilleren sier til stern.de: - Jeg vil ikke uttale meg om det. Det påvirket ikke mitt arbeide med Polanski. Men jeg ble sjokkert da jeg hørte om pågripelsen ettersom jeg liker ham - og jeg kan ikke se ham for meg i fengsel. Jeg synes synd på barna hans.
Les alt om Ewan McGregor! Kommentarer fra brukereIngen har lagt igjen kommentar til denne artikkelen - bli den første! På forsiden nå!
|





