Foredragsholder David Beckham
Fotballspilleren David Beckham skal forsøke seg i en noe uvanlig rolle til ham å være, som foreleser på et universitet. Det skjer når David, som skal spille for Los Angeles Galaxy i sommer, skal snakke om hvordan fotball kan forandre verden ved University of Southern California.
Og 32-åringen skal være lysten på å fortelle studentene om hva han mener om dette universelle temaet.
- David Beckham er allerede en del av masterforelesningene her, som et eksempel på den påvirkningskraften atleter har, så jeg håper at han har anledning til å si noe på seminaret. Folk som ikke følger med på fotball forstår ikke hvor viktig David Beckham er, selv nå som karrieren hans forandrer seg, sier professor Nicholas Cull som står bak seminaret som tar for seg rollen sport spiller innen diplomati.
David, som ikke klarte avgangseksamen på ungdomsskolen, har tidligere innrømmet at det ikke faller lett for ham å snakke i offentlighet.
- Jeg gjør ikke de snakkegreiene så bra alltid, har han sagt.
David Beckham vil etter sigende bli utnevnt til FN-ambassadør når hans femårskontrakt med det amerikanske fotballaget går ut.
Les alt om David Beckham! Kommentarer fra brukereIngen har lagt igjen kommentar til denne artikkelen - bli den første! På forsiden nå!
|






