Hopkins liker å være strandboms

(16.05.2007, sist oppdatert 16.05.2007) Utskrift  Del på Facebook

Anthony Hopkins kaller seg selv en strandboms, og sier han setter mer pris på hobbyene sine enn på filmkarrieren.

- Jeg hygger meg. Jeg vandrer langs stranden, maler, leser og komponerer musikk. Noen briter synes jeg har solgt meg, men det bryr jeg meg ikke om, sier Hopkins.

 

Han ble født i Wales, men flyttet mer eller mindre til USA for 30 år siden. Hopkins er til og med blitt amerikansk statsborger, det skjedde i 2000. Men han har fått en spesiell tillatelse til å beholde sin britiske riddertittel og tittelen Sir.

 

- Jeg drev over til USA for 30 år siden og bare ble her. Jeg er en strandboms, sier Hopkins, som har slått seg ned i California, og jobber ifølge IMDb som frivillig på skuespillerkskolen Ruskins i Santa Monica, der han lærer bort alt fra Shakespeare til scener, teori og monologer.

 

69-åringen har en rekke filmer på gang, og har akkurat vært i Argentina på opptak for regissør James Ivorys nye film «City of Your Final Destination». Han skal videre spille både Leo Tolstoy - og medvirke i en varulvfilm sammen med Benicio del Toro. Men det er ikke han som tar initiativet, sier Hopkins:

 

- Jo mindre interessert jeg er, jo mer tilbyr filmselskapssjefene meg roller. Virker de morsomme, så sier jeg ja.

(©NTB)

 

 


Les alt om Anthony Hopkins!


Kommentarer fra brukere


Ingen har lagt igjen kommentar til denne artikkelen - bli den første!
Ditt navn      Din e-postadresse (valgfritt)
Din kommentar (HTML-tagger fjernes)

På forsiden nå!

- Simpson gifter seg i desember

-  Simpson gifter seg i desember. Foto: © Janet Mayer / PR PhotosDe nybakte foreldrene Jessica Simpson og Eric Johnson har merket av desember i kalenderen.

Les hele saken

   

Clinton poserte med pornostjerner

Clinton poserte med pornostjerner. Foto: © Janet Mayer / PR PhotosBill Clinton er for tiden i Monte Carlo, der han stilte opp på «Nights in Monaco»-gallaen.

Les hele saken







 
Req.time: 0.860 sec - 144 pageviews