Winona snakker ut om butikktyveriet

(18.07.2007, sist oppdatert 18.07.2007) Utskrift  Del på Facebook

Nå som Winona Ryder er tilbake på karrieresporet etter flere års selvpålagt eksil, velger hun også for første gang å snakke ut om da hun ble arrestert for butikktyveri i 2001.

Overvåkingskameraene viste hvordan hun forsøkte å stikke av med varer fra Beverly Hills Saks Fifth Avenue-butikken, og hun ble dømt for grovt tyveri.

 

- Jeg hadde ikke noe særlig skyldfølelse, fordi jeg ikke hadde skadet noen. Hadde jeg fysisk skadet noen, eller forårsaket skade på et annet menneske, tror jeg det ville vært en helt annen opplevelse, sier Ryder til magasinet Vogues augustutgave. Hun sier at oppmerksomheten var pinlig. Hennes egen reaksjon var å ikke si et ord.

 

- Jeg slapp ingen pressemelding, jeg gjorde ingenting, jeg bare ventet på at det skulle ta slutt, sier Ryder, som etter rettergangen flyttet til San Francisco for å bo nær foreldrene, og gjorde «et bevisst valg på ikke å jobbe», som hun sier.

 

Familien støttet henne uten bebreidelser, og hun kom seg også over det som kunne blitt et misbruk av smertestillende midler. To måneder før hun ble arrestert, hadde hun brukket armen to steder og legen - som hun kaller «en form for kvakksalver» - skrev ut mange medisiner til henne. Først tok hun dem mot smerten, siden forteller hun hvordan hun nådde punktet hvor hun ikke visste om hun egentlig hadde vondt - men likevel tok pillene.

 

- Arrestasjonen ble på en underlig måte en velsignelse, fordi jeg ikke kunne gjøre det (spise smertestillende) mer, sier Winona Ryder, som i år har intet mindre enn tre nye filmer på gang: «The Ten», «Sex and Death 101» og «The Last Word».

(©NTB)

 



Kommentarer fra brukere


Ingen har lagt igjen kommentar til denne artikkelen - bli den første!
Ditt navn      Din e-postadresse (valgfritt)
Din kommentar (HTML-tagger fjernes)

På forsiden nå!

- Simpson gifter seg i desember

-  Simpson gifter seg i desember. Foto: © Janet Mayer / PR PhotosDe nybakte foreldrene Jessica Simpson og Eric Johnson har merket av desember i kalenderen.

Les hele saken

   

Clinton poserte med pornostjerner

Clinton poserte med pornostjerner. Foto: © Janet Mayer / PR PhotosBill Clinton er for tiden i Monte Carlo, der han stilte opp på «Nights in Monaco»-gallaen.

Les hele saken







 
Req.time: 0.689 sec - 75 pageviews