Redford glad for å bli kvitt Bush

(16.01.2009, sist oppdatert 16.01.2009) Utskrift  Del på Facebook

Robert Redford legger ikke bånd på seg når han får spørsmål om sine tanker rundt presidentskiftet.

Hollywood-legenden uttalte seg friskt da et frammøtt pressekorps ville ha den politisk engasjerte skuespilleren i tale om Obamas innsettelse i Det hvite hus.

 

Veteranen møtte pressen under Sundance Film Festival torsdag, og sa han så fram til en ny kurs for Amerika.

 

Han sier: - Jeg er veldig spent og glad for å se at gjengen som ikke klarte å styre skuta skal ut. Jeg er glad for å se dem gå.

 

- Du har hatt en hjelpeløs and som har holdt på, men han har sannelig klart å kvakle mye. Så derfor, jo fortere de er borte, jo bedre er det, og jeg er svært spent og ivrig etter å få en forandring.

 

Redford håper også at den påtroppende presidenten og hans folk vil satse mer på kultur framover. Han sier: - Kunstformene har måttet slåss med et politisk maskineri som har betraktet kunst som en slags trussel. Det tror jeg vil forandre seg.

(©NTB)

 



Kommentarer fra brukere


Ingen har lagt igjen kommentar til denne artikkelen - bli den første!
Ditt navn      Din e-postadresse (valgfritt)
Din kommentar (HTML-tagger fjernes)

På forsiden nå!

Halle Berry vil frede skoler for fotografer

Halle Berry vil frede skoler for fotografer. Foto: © Koi Sojer / PR PhotosHalle Berry havnet i konfrontasjon med paparazzifotografene i Hollywood tidligere denne måneden da hun skulle hente datteren Nahla. Nå vil hun ha fotofri sone på skolene der kjendisbarna går.

Les hele saken

   

Kjemper for Paradis

Kjemper for Paradis. Foto: © Landmark / PR PhotosJohnny Depp forsøker å kjempe seg gjennom problemene med kjæresten Vanessa Paradis.

Les hele saken







 
Req.time: 0.266 sec - 149 pageviews