På forsiden nå!
Nicholson reddet Caines karriere
Den britiske skuespillerveteranen Michael Caine (74) takker sin amerikanske kollega Jack Nicholson (70) for at han fortsatt er i yrket. - Jeg hadde akkurat spilt inn en Steven Seagal-film («On Deadly Ground»), som agentene mine tvang meg til å gjøre og som jeg senere fikk dem sparket for. Jeg var i Miami og arbeidet i en restaurant jeg eide og funderte på å slutte i showbusiness, forteller Caine til nyhetsbyrået AFP.
Og det var da den godeste Jack dukket opp for å spille inn «Blood And Wine» (1996). Nicholson og regissøren Bob Rafelson tilbød Caine en liten, men viktig rolle i filmen som juveltyven Victor «Vic» Spansky.
- Jeg er glad for at jeg tok den. Jack var så profesjonell og en fascinerende mann å være sammen med mellom opptakene. Å lage den filmen, ga meg lyst til å være skuespiller igjen, og jeg kommer alltid til å takke Jack for det
Kommentarer fra brukereIngen har lagt igjen kommentar til denne artikkelen - bli den første! På forsiden nå!
|






