Boyle er i lykkerus etter nominasjonsras
Den britiske regissøren Danny Boyle datt nesten av stolen da han fikk høre at «Slumdog Millionaire» er nominert til 10 Oscar. Filmen er blant annet nominert i prestisjefylte «Beste film»-kategorien. Boyle vil også konkurrere i «Beste regi»-klassen med filmen som forteller om et tidligere gatebarn som vinner den indiske versjonen av «Vil du bli millionær».
Boyle sier følgende i et satellittintervju med det amerikanske TV-showet «Today»: - Responsen har vært ekstraordinær. «Alle» sier de har sett den, eller vil se den. Det er et slikt «en gang i livet»-øyeblikk. Helt ekstraordinært.
Han sier videre: - Det er fantastisk at Hollywood har anerkjent oss på en slik måte. Det er absolutt helt utenom det vanlige, så takk til akademiet. Det er en ære.
Filmen er omdiskutert, men allerede en prisvinner. Den fikk fire Golden Globe-priser og er nominert til elleve BAFTA-utmerkelser; britenes svar på Oscar.
Enkelte har vært kritisk til filmen, og mener den gir en feilaktig framstilling av India og reagerer på uttrykket «slumdog» (slumhund) brukt om et menneske.
Kommentarer fra brukereIngen har lagt igjen kommentar til denne artikkelen - bli den første! På forsiden nå!
|






