Ble stjerne gjennom «True Blood»

(03.03.2010, sist oppdatert 03.03.2010) Utskrift  Del på Facebook

Ryan Kwanten var for noe tid tilbake en nokså ukjent australsk skuespiller som forsøkte å slå igjennom i Hollywood. Så fikk han en rolle i TV-serien «True Blood».

Gjennom rollen som Sookie Stackhouses bror, Jason Stackhouse, er 34-åringen blitt kjent verden over.

 

I sesong to av «True Blood», som kjørte i gang på NRK3 2. mars, blir Jason aktiv i den vampyrhatende kirken Fellowship of the Sun. - Jason er svært forvirret når sesong to begynner. Han tror han kan finne svarene dersom han blir med i denne kulten, forklarer skuespilleren til TT Spektra.

 

Intervjuet med Kwanten skjer ikke uten forviklinger, ettersom han selv er i ferd med å spille inn sesong tre av «True Blood». Han må passe seg for ikke å røpe noe av handlingen som skjer videre.

 

- La meg bare si at i sesong tre så har Jason blitt litt desillusjonert. Enkelte ting han har trodd på, har forduftet. Han har vokst litt, sier han.

 

Kwanten har bodd i Los Angeles i sju år, og selv om han har spilt i en mengde TV-serier og filmer er det altså «True Blood» som har sørget for et gjennombrudd. Og i likhet med Alexander Skarsgård er også Kwanten blitt et sexsymbol. Han er også den med flest sex- og nakenscener i serien. Og på spørsmål om han er blitt vant til det, svarer han resolutt: - Gjett om! For meg er beskjeden «av med klærne igjen» helt dagligdags.

(©NTB)

 

 



Kommentarer fra brukere


Ingen har lagt igjen kommentar til denne artikkelen - bli den første!
Ditt navn      Din e-postadresse (valgfritt)
Din kommentar (HTML-tagger fjernes)

På forsiden nå!

Pattinson må ha hund til selskap

Pattinson må ha hund til selskap. Foto: © Away! / PR PhotosRobert Pattinson skaffet seg nylig en hund for å ha som selskap på filminnspillinger - fordi vennene hans ikke gidder å bli med.

Les hele saken

   

Russell i Noahs ark?

Russell i Noahs ark?. Foto: © Insidefoto / PR PhotosEtter at regissør Darren Aronofsky gjorde unna ballettverdenen med «Black Swan», jakter han nå på hovedpersonen i sitt kommende bibeldrama - «Noah».

Les hele saken







 
Req.time: 0.102 sec - 228 pageviews